Субота, 27.04.2024, 11:52
Головна » 2019 » Листопад » 11

2019. november 11-én a felújított tornaszoba avatására került sor iskolánkban. A jelenlévőket köszöntötte Nagy Sándor, a Csongori Általános Iskola igazgatója. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével Baksa Tibor, Csongor polgármestere.

Az iskola igazgatója beszédében elmondta, hogy intézményünk diákjai a nehéz körülmények ellenére jól szerepelnek mind a járási, mind a megyei sportversenyeken, sőt nemzetközi sportversenyen, a Bátrak Ligája kisvárdai elődöntőjén is II. helyezést értek el. A jelenleg átalakított sportszoba és annak felszerelése mindenképpen pozitívan fog hatni iskolánk tanulóinak teljesítésére. Baksa Tibor polgármester beszédében elmondta, hogyan történt az átalakítás, milyen munkálatok lettek elvégezve. A felújítás költségeit Sopron Város Önkormányzata támogatta. Hadar Géza biológia-torna tanár elmondta, milyen eredményeket ért el iskolánk. Ezután bemutatta azokat a sporteszközöket, melyekkel a tornaszoba rendelkezik.

Végezetül iskolánk igazgatója köszönetét fejezte ki az adományozóknak, a munkálatok kivitelezőinek és szervezőinek. Az ünnepség résztvevői szeretetvendégségen vettek részt.

Переглядів: 373 | Додав: vaszil1 | Дата: 11.11.2019 | Коментарі (0)

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства й спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси.

Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора Літописця, основоположника писемної української мови, послідовника видатних творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія. У День української писемності та мови традиційно покладають квіти до пам’ятників Нестору Літописцеві, Кирилу та Мефодію, а також стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, в якому щорічно беруть участь понад 5 млн. учасників із 20 країн світу.

До цих заходів долучилися й учні Чомонинської загальноосвітньої школи які, теж беруть участь в зазначених заходах. Свято проходило в піднесеній , урочистій атмосфері. На початку свята вчитель української мови Кешеля Т.С., ознайомила присутніх із метою проведення свята. Розповіла про історію свята.

Далі учні старших класів на основі власних презентації розповіли «Про велетів духу і слави української мови» та про тернистий шлях української мови.

Не обійшлося без конкурсу читців поезії про українську мову. У конкурсі брали участь учні 5- 9 класів, як із великим задоволенням декламували українську поезію про мову.

І звичайно, не обійшлось без українського гумору. Учні підготували невеличкі сценки жартівливого характеру, пов’язані з мовою, чим урізноманітнили програму святкування. Свято доповнили книжкова виставка та стінгазети учнів присвячені дню української писемності та мови.

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

Зі святом Вас!!!

Переглядів: 389 | Додав: vaszil1 | Дата: 11.11.2019 | Коментарі (0)